XIV a XV kolo

V 14 kole nastúpila Slaská na pôde Rudna nad Hronom, ktoré na jeseň doma porazila 5:1. V prvom jarnom kole však Slašťania nedokázali nadviazť na výsledky z jesene a v oslabenej zostave podlahli domácim 2:1. Za Slaskú skóroval Tomáš Silný a žial aj Paťo Grómus, ktorý si10 minút pred koncom strelil nešťastne vlastný gól.

V 15 kole nastúpila Slaská na domácej pôde proti poslednej Banskej Belej, ktorú na jeseň porazila na jej pôde 4:2.

V úvode zápasu sa hra odvíjala hlavne medzi šestnástkami, hostia hrali aktívne, napádali domácich a hrozili hlavne strelami z diaľky. Prvú veľkú šancu domácich nevyžil Tomáš Silný, ktorý po peknej akcií po pravej strane a priťuknutí Gorduliča, mieril nepresne veďla brány. Všetko si to vynahradil po priamom kope, keď dorážal do práznej brány hlavičku aktívneho Gorduliča. Do polčasu už gól nepadol aj keď hostia ešte pár krát preverili Erika Kupčiho v bráne Domácich.

Do druhého polčasu nastúpili lepšie domáci. Napádali hráčov Belej na ich polovici, čoho výsledkom bola chybná rozohrávka hosťujúceho obrancu. Prihrávku vystihol Silný a svoj samostatný nájazd zakončil nekompromisne prudkou strelou pod hornú žrď. 2:0. Po ďalšej chybe hostí poslal Silný do brejku Gorduliča, ten obišiel brankára a do prázdnej brány zvýšil na 3:0. Slaská sa dostala na "koňa", začal lepšie kombinovať a vytvárať si ďalšie príležitosti. Jožko Vanko strelou z 20-tich metrov trafil len brvno. O nedlho na to rýchlo rozohral Lalo, na nabiehajúceho Masaroviča, ten vytiahol brankára až za hranicu pokutového územia odkiaľ odcentroval a ďalší striedajúci hráč Juraj Kmeť pohodlne skóroval. 4:0. Na 5:0 mohol zvýšiť Vanko, ktorý z priameho kopu opäť nastrelil iba hornú tyčku hosťujúcej brány. Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo Silnému, ktorý po chybe brankára pohodlne skóroval do prázdnej brány a zavŕšil tak svoj "hatrick".

Slaská nastúpi na svoj ďalší zápas v nedeľu v Repišti.