II. Kolo

Banská Belá - Slaská 2:4

Druhé kolo najvyššej okresnej súťaže vo futbale odohrala Slaská na ihrisku Banskej Belej. Hneď od úvodu zápasu bolo jasné, že chlapci zo Slaskej si prišli do Belej pre 3 body. Už v 1. minúte mohlo byť 0:1, ale svoj samostatný nájazd Jožko Vanko žiaľ nepremenil. O pár minút na to však už Slaská strelila svoj prvý gól, keď po rohu, Paťo Grolmus preloboval hlavou brankára a na bránkovej čiare ešte loptu smerujúcu do brány dorazil Tomáš Silný.

Od tohto momentu začal čarovať pán rozhodca a všetky súboje ako aj odrazené lopty za čiaru prisudzoval v prospech domáceho tímu. Aj napriek tomu si Slaská dokázala vypracovať sľubné príležitosti, ktoré však do polčasu nedokázala využiť. Hneď po zmene strán domáci vyrovnali na 1:1, keď centrovanú loptu podbehol Peter Hric a domáci útočník nezaváhal. Slaská sa snažila strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale hlavný rozhodca bol proti. Svojimi výrokmi a rozhodnutiami priniesol do hry zbytočnú nervozitu. Našťastie hráči oboch tímov hrali férovo.

Slaská sa ujala vedenia 10 minút po vyrovnávajúcom góle, keď sa opäť presadil Tomáš Silný. Aj napriek množstvu odpískaných ofsajdov v druhom polčase (bolo ich minimálne 15) si Slaská dokázala vypracovať množstvo šancí. Po výbornom napádaní na polovici súpera zvyšoval na 3:1 opäť Tomáš Silný. Za údajnú ruku odpískal rozhodca v 89. minúte pokutový kop v prospech Belej. Domácim sa podarilo znížiť na 2:3. V nadstavenom čase, sa po peknej prihrávke Jožka Vanku, 4. krát presadil Tomáš Silný a definitívne tak zabezpečil Slaskej 3 body.

Zostava: Kupči, Vittek, Mi. Šuster, Ferko, Hric, Masarovič, Lalo, Vanko, P. Topoľan, Silný, Grolmus.
Striedali: Kmeť, Jakubeje

Ostatné výsledky: Hodruša Hámre – Dolná Trnávka 2:1, Stará Kremnička – Bzenica 1:4, Lovčica Trubín – Horná Ves 1:0, Rudno – Brehy 1:1, Tek. Breznica – Voznica 0:0, Repište – Vyhne 0:2