IX. Kolo

Bzenica - Slaská 1:5

Za slnečného, ale veľmi veterného počasia sa v nedeľu 4.10. odohralo 9. kolo I. okresnej súťaže vo futbale. Slaská po predchádzajúcej výhre doma nad Hornou Vsou v pomere 6:3 nastúpila na pôde trápiacej sa Bzenice s odhodlaním zvíťaziť. Hneď v úvode zápasu mal veľkú šancu Pavel Gordulič, ktorý sa osamotený rútil na domáceho brankára. Trafil však iba žrď domácej brány a následne sa už nedostal k dorážke. Naopak zahrmelo na druhej strane, keď po rohovom kope hlavou otvoril skóre nikým nekrytý Majer. 1:0. Od tohto momentu, bola Slaská lepším týmom na ihrisku, hráči sa dobre pohybovali, zodpovedne hrali v obrane a neustálym presingom nedovoľovali hráčom Bzenica dobre rozohrať. Onedlho po vedúcom góle bolo vyrovnané, keď sa už hosťujúci Gordulič nemýlil a krížnou strelou obhodil brankára. Na 2:1 zvyšoval s chuťou hrajúci Tomáš Silný, ktorý vypichol loptu domácej obrane, obišiel aj brankára a pohodlne strelil vedúci gól, ktorý ako sa neskôr ukázalo bol aj víťazným. Onedlho nato po peknej kombinačnej akcii na pravej strane zálohy dostal loptu v strede ihriska Jozef Vanko a nekompromisnou strelou spoza hranice šestnástky zvýšil na polčasových 3:1 z pohľadu hostí.

Po prestávke sa očakával tlak domáceho týmu, ten však neprišiel. Naopak boli to hostia, ktorí boli stále veľmi nebezpeční. Vyrážali do rýchlych protiútokov, ktoré však nedokázali presne zakončiť. Upokojujúci gól prišiel po chybe v domácej obrane, keď loptu prebral Silný a išiel sám na brankára. Svoje sólo zakončil podobne ako v prvom polčase, položil si domáceho brankára a zakončil do prázdnej brány. 15 minút pred koncom zvýšil na konečných 5:1 pre Slaskú Dušan Topoľan, ktorý sa trafil presne hlavou po rohovom kope. Slaská si tak pripísala zaslúžené a dôležité 3 body.
V ďalšom kole Slaská privíta na svojom trávniku Dolnú Trnávku v Sobotu 10.10. o 14:30.

Zostava: Kupči, Vittek, Ma. Šuster, Lalo, Vanko, D. Topoľan, Silný, Grolmus, Ferko, Gordulič
Striedali: Jakubeje, Hric
Ostatné výsledky: Voznica – Hodruša Hámre 1:1, Horná Ves – Brehy 3:1, Dolná Trnávka – Vyhne 2:1, Stará Kremnička – Repište 0:4, Tek. Breznica – Rudno 0:2, Lovčica Trubín – B. Belá – nehralo sa, Banská Belá sa pravdepodobne odhlásila zo súťaže.