XIII. Kolo

Tekovská Breznica - Slaská 2:2

Slaská v nedeľu 1.11., nastúpila na svoj posledný majstrovský zápas v tomto roku na pôde Tekovskej Breznice, kde na jar prehrala 7:1. Tento krát sa očakával iný priebeh, čomu nasvedčovalo aj postavenie oboch mužstiev v tabuľke. Úvod stretnutia sa lepšie vydaril domácim hráčom, ktorí mali viac z hry, lepšie sa pohybovali a pekne kombinovali. Počiatočnú prevahu domáci pretavili do vedúceho gólu, keď nie veľmi silnou ale presne mierenou krížnou strelou k žrdi sa ujali vedenia 1:0. Tento moment viac pomohol Slaskej, ktorá postupne prebrala iniciatívu a do konca prvého polčasu bola lepším tímom. Na 1:1 vyrovnával krásnou strelou z 20-tich metrov Radko Lalo, ktorý netradične nastúpil na pravej strane zálohy. Vedúci gól mal dva krát na kopačke Jožko Vanko, ale jeho prvý priamy kop vytlačil s námahou domáci brankár a druhý skončil len na konštrukcií domácej brány. Po rýchlej priamočiarej akcií po pravej strane centroval pred bránu Radko Lalo a Peťo Jakubeje dotlačil loptu do brány 1:2. Ešte pred odchodom do šatní mohli Slašťania zvýšiť svoj náskok, ale Paťov Grolmusov volej nebol presný a Jožkovu Vankovu strelu zblokovali domáci hráči.

Do druhého polčasu nastúpili Brezničania ako vymenení a od začiatku prebrali iniciatívu. Slaská sa v druhom polčase snažila udržať výsledok a hrať na brejky. Jeden taký mohol využiť Paťo Grolmus, ale jeho krížna strela ľavačkou skončila len na žrdi domácej bránky. Domáci svoj tlak v druhom polčase pretavili do vyrovnávajúceho gólu, ktorý zaváňal ofsajdom. Rozhodujúci moment prišiel 10 minút pred koncom zápasu, keď rozhodcovia neuznali druhý Gól Peťa Jakubeja pre údajné postavenie mimo hry. Treba však uznať, že domáci boli druhý polčas lepším tímom a remíza je zaslúžená.

Zostava Slaská: Kupči, Vittek, Mi. Šuster, Hric, Mikula, Lalo, Vanko, Ferko, Silný, Grolmus, Jakubeje
Striedali: Goth
Ostatné výsledky: Lovčica Trubín – Brehy 2:7, Rudno – Vyhne 0:4, Bzenica – Hodruša Hámre 3:1, D. Trnávka – Horná Ves 1:2, S. Kremnička – Voznica 1:0, Banská Belá – Repište 3:5

Slaská prezimuje na peknom štvrtom mieste zo ziskom 24. bodov. V sobotu sa ešte dohrávajú zápasy Lovčica Trubín – Vyhne a Horná Ves – Hodruša Hámre, ktoré sa neodohrali pre nepriaznivé počasie.